Szybka wymiana waluty

Dwa lata temu wybrałam się na Maltę wraz z kilkoma moimi przyjaciółmi. Poznałam wtedy chłopaka, z którym szybko nawiązałam bliską więź i który jak się okazało, miał zamiar nie raz odwiedzić Polską. Tak więc się stało, że dwa miesiące po powrocie do domu, mój kolega przyleciał do Polski. Zapomniał, jednak zrobić pewną ważną rzecz, odwiedzić kantor.

Obowiązuje polska waluta

kantor walutowy WarszawaGodziny mijały, a ja czekałam z niecierpliwością na mojego włoskiego przyjaciela. Gdy w końcu, wylądował, ustaliliśmy, że wybierzemy się wspólnie do kawiarni. W takcie kupowania wystąpił jednak pewien problem. Ja nie posiadałam gotówki, a mój kolega pieniędzy w polskiej walucie. Kiedy zapytałam się, jak to możliwe powiedział mi, że nigdy jeszcze nie korzystał z usług kantoru, ponieważ przyzwyczaił się do tego, że wszędzie można zapłacić euro. Postanowiliśmy poszukać miejsca, gdzie jest kantor walutowy Warszawa i wymienić jego pieniądze, ponieważ nie wyobrażałam sobie jego pobytu w Polsce, nie posiadając żadnej gotówki. Szukaliśmy ponad godzinę, a że mój telefon był rozładowany, to nie mieliśmy nawet ustalonego celu. Kiedy rozmyślałam przez chwilę, zdałam sobie sprawę, że przecież kantor był na lotnisku, staliśmy dosłownie naprzeciwko niego. Rozśmieszyło mnie to bardzo, że często to, czego szukamy, jest obok nas, a my tego nie widzimy. Od razu po wejściu dostrzegliśmy upragnione miejsce i do niego się udaliśmy. Pan przy ladzie po dokonaniu transakcji powiedział nam, że już nie raz spotkał się z taką sytuacją.

Tak to już jest, że niektórzy dotąd wiedzą bardzo mało o Polsce. Trochę to było przykre, że mój kolega nie sprawdził jaka waluta u nas obowiązuje, ale nie miałam mu tego za złe, ponieważ wszystko dobrze się skończyło. Myślę, jednak że już nauczył się, że co kraj to obyczaj, a także waluta.