Trening uliczny dla każdego

Aktywny tryb życia stał się bardzo popularny i zachęcają do niego trenerzy personalni, celebryci i osoby zawodowo związane ze sportem. Tak naprawdę dla osoby chcącej regularnie ćwiczyć nie ma przeszkód w wykonaniu treningu.

Rodzaje urządzeń do treningu na świeżym powietrzu

urządzenia do treningu ulicznegoOsoby zapracowane, wychowujące dzieci, często mają napięty grafik dnia i nie mogą sobie pozwolić na porządny czterdziestopięcio minutowy trening chociaż trzy razy w tygodniu. Dla nich ratunkiem mogą być urządzenia do treningu ulicznego, które są ogólnie dostępne dla każdego. Znajdują się najczęściej w parkach, zielonych terenach, czy przy szkołach. Każdy kto ma ochotę może spróbować swoich sił na prostych, lub bardziej zaawansowanych urządzeniach, które wzmacniają całe ciało. To świetne rozwiązanie dla matek z dziećmi, gdyż one mają świetną zabawę, a mama w tym samym czasie może poćwiczyć. Dostępne są najprostsze drabinki i różnej wysokości i długości, na których możemy ćwiczyć przeróżne partie mięśni. Stanowią one świetny trening dla osób ćwiczących parkur. Mogą być wyposażone w ławeczki do brzuszków, lub na wyższych szczeblach posiadać uchwyty do podciągania się. Taki sprzęt nie ma ograniczeń wiekowych i dla każdego znajdzie się odpowiednie urządzenie. Bywają też bardziej zaawansowane sprzęty, podobne do tych, które spotykamy na siłowniach. Mogą to być specjalne stepery, rowerki, czy wiosła. Oczywiście ich konstrukcja jest dużo prostsza niż te, które znajdziemy na siłowni, ale na pewno będą skuteczne.

Aby zobaczyć efekty swojej pracy na takich urządzeniach nie trzeba długo czekać. Wystarczy systematycznie wykonywać trening uliczny przez kilka tygodni, a rezultaty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. Jeżeli nie chcemy tłumu gapiów, to najlepiej się wybrać na nie wczesnym rankiem.